Mat Pilates mi yoksa Reformer Pilates mi?

Herkesin hem stüdyomuzda hem de dışarıda en çok yönelttiği sorulardan biri Pilates yaparken Mat mı yoksa Reformer mı kullanmak daha etkili? oluyor.

Hem Mat hem de Reformer antrenmanları benzer faydalar sağladığından, birçok kişinin (hem Pilates’e yeni başlayanlar hem de düzenli devam edenler) mevcut hedefleri ve yetenekleri için hangi formun doğru olduğu konusunda kafalarının karışması aslında şaşırtıcı bir durum değil.

Hamilelik Döneminde Pilates Yaparken Bilmeniz Gerekenler

Pilates, hamilelik sürecinde sürekli değişim geçiren vücudunuz için harika bir tüm vücut egzersiz sistemidir.

Hamilelik sırasında Pilates uygulamasının faydaları ve rutininize dahil etmek için ipuçları hakkında daha fazla bilgi edinmek için yazımızı okuyun.

Pilates, Sırt ve Bel Ağrısına İyi Gelir Mi?​

Sırt veya Bel ağrısı gibi şikayetleriniz var ise, Pilates sorunu çözmek için bir seçenek olabilir.

Hareketsiz yaşam tarzlarımız ve teknolojiye olan bağımlılığımız vücutlarımızı kötü yönde etkiliyor.Bu durumda ister istemez, sırt ve bel ağrısı şikayetleri artıyor. Peki Pilates bir çözüm olabilir mi? 

Pilates Mi, Yoga Mı?

Pilates ve Yoga arasındaki farklara ve hangisinin size daha uygun olduğunu keşfedin!

Faydaları çok geniş olmakla birlikte, her iki egzersiz de genel sağlığı artırarak daha iyi bir yaşam kalitesine ulaşmanızı sağlamayı amaçlıyor. Peki biri diğerine göre üstün mü? Hangisini yapmak, hedeflerinize ulaşmanızda size yardımcı olur?

Pilates Mi, Fitness Mı?

Pilates ve Fitness arasında tercih yapmadan önce yazımızı okuyun!

Sağlıklı yaşam endüstrisinde farklı antrenman yöntemleri ortaya çıkana kadar, fitness diye belirttiğimiz spor salonunda egzersiz yapmak formda kalmanın en yaygın yoluydu. Ancak, artık kendinizi sağlıklı tutmanın birden fazla yolu var ve Pilates dünya genelinde sağlıklı bir vücut için en iyi alternatiflerden biri olarak görülüyor.

Özgün içerikleri olan, merak ettiklerinizi sorabileceğiniz, eğlenceli, bilgilendirici ve en önemlisi tamamen size ait bir blog, BIR Blog yayında! Burada yayınlanacak içeriklere önceden ulaşmak için hemen e-postanı bırak ve bizi instagram üzerinden takibe al.

Kayıt Ol

Herkesten Önce Haberin Olsun

Takibe Al

Instagram'a Özel İçekleri Kaçırma

Pilates Fitness Hangisi

Pilates Mi, Fitness Mı?

Pilates ve Fitness Arasındaki Farklılıklar Neler? Hangisi Sizin için Daha Uygun? Sağlıklı yaşam endüstrisinde farklı antrenman yöntemleri ortaya çıkana kadar, fitness diye belirttiğimiz spor salonunda

YAZININ DEVAMI
BIR Pilates Kampanya

Pilates Mi, Yoga Mı?

Pilates ve Yoga Arasındaki Farklılıklar Neler? Hangisi Sizin için Daha Uygun? Pilates ve Yoga, vücut ağırlığı direncini kullanmaya odaklanan egzersizlerdir. Faydaları çok geniş olmakla birlikte,

YAZININ DEVAMI