SIKÇA SORULN SORULAR

NEDEN KİŞİSEL BİR EĞİTMEN İLE ÇALIŞMALIYIM?

Düzenli olarak uzman bir eğitmen kontrolünde yaptığınız pilates egzersizleri sayesinde kısa zamanda çok etkili sonuçlar alabilirsiniz. Eğitmen eşliğinde çalışmak, çalışma sırasında hareketleri kontrollü bir şekilde yapabilmenizi sağlayarak, size pilates ile ulaşmak istediğiniz noktada büyük bir avantaj sağlarken, sizi ileride oluşabilecek birçok sakatlıklarından da koruyacaktır.

NASIL BAŞLARIM?

Eğitimli ve deneyimli antrenörler ile birlikte vücudunuzu şekillendirmek için hemen bizden randevu alabilirsiniz.

KİŞİSEL ANTRENÖRÜMÜN KİM OLDUĞUNU SEÇEBİLİR MİYİM?

Kişisel antrenörünüz talep ettiğiniz derse göre belirlenmektedir.

DENEME DERSİNE GELEBİLİR MİYİM?

Herhangi bir program seçimi yapmadan önce Deneme Dersi’ne gelebilirsiniz. Deneme Dersi randevusu için bizimle iletişime geçiniz.

GRUP DERSLERİ OLUYOR MU?

Evet, grup dersleri sunuyoruz! BIR Pilates olarak, Pilates’i sosyal ve etkileşimli bir deneyim olarak görmekteyiz. Bu nedenle, hem küçük grup reformer dersleri hem de fonksiyonel antrenmanlar için özel seçeneklerimiz bulunmaktadır. Dostlarınızla birlikte gelip bir grup oluşturabilir ya da var olan gruplarımıza katılabilirsiniz. Grup derslerimiz, eğlenceli ve motive edici bir ortamda birlikte öğrenmenin ve gelişmenin tadını çıkarmak isteyenler için idealdir.

KREDİ KARTI İLE ÖDEME YAPABİLİR MİYİM?
Kesinlikle! BIR Pilates’te, sizlere kolaylık sağlamak için kredi kartı ile ödeme yapma seçeneğini sunmaktan mutluluk duyarız. Visa, MasterCard gibi çeşitli kredi kartı türlerini kabul ediyoruz, böylece derslerinize hızlı ve güvenli bir şekilde kaydolabilirsiniz.
PİLATES ZAYIFLATIR MI?

Tek başına Pilates egzersizleri kişiyi zayıflatmak için yeterli değildir, Pilates ancak diyetle desteklendiği zaman kişinin kilo vermesine yardımcı olur.

KAÇ DERSTE İSTEDİĞİM VÜCUT ÖLÇÜLERİNE SAHİP OLURUM?

Bu soruyu ezbere cevaplamak pek doğru değildir. Çünkü herkesin kas kitlesi, metabolik hızı, kondisyonu ve dayanıklılığı farklılık göstermektedir.

İstediğiniz ölçülerde bir vucuda sahip olmak için öncelikle derslere düzenli gelmeniz gerekmektedir. Derslere sağlayacağınız devamlılık ve disiplin ile birlikte uymanız gereken bir diyet varsa aksatmadan uygulamalısınız.

Bu soruya en kabul edilebilir yanıtı, Joseph Pilates tarafından söylenen şu cümle cevap olabilir:
10 derste farkı hissedecek
20 derste farkı görecek
30 derste bambaşka bir vücuda sahip olacaksınız.

REFORMER ÜZERİNDE YAPILAN PİLATES EGZERSİZLERİ MAT ÜZERİNDE YAPILANDAN DAHA MI KOLAY?

Reformer ekipmanı ile yapılan egzersizlerde, sizin hareketleri yapmanızı destekleyen yay, kayış gibi farklı elementler bulunmaktadır. Bunlar hareketleri çoğu zama kolaylaştırdığı gibi kimi zaman da zorlaştırabilmektedir. Mat üzerinde yapılan Pilates egzersizlerinde ise, hareketler sizin kendi vücut ağırlığınız ve kontrolünüz ile gerçekleşeceği için biraz daha zorlanmanız normaldir.

HAFTADA KAÇ GÜN GELMELİYİM?

İdeal olarak kabul gören egzersiz sıklığı haftada 3 (üç) gündür ancak yoğun bir çalışma temposunda iseniz ve egzersizlerin getirdiği faydaları oluşturmak için haftada en az 2 (iki) gün derse gelebilmeniz gerekmektedir.

STÜDYONUZDA PİLATES DIŞINDA UYGULADIĞINIZ FARKLI EGZERSİZLER DE VAR MI?

Evet, fonksiyonel antreman ve yoga derslerimizde mevcuttur.

PİLATES İÇİN KULLANDIĞINIZ EKİPMANLARIN PİYASADAKİ DİĞER EKİPMANLARDAN BİR FARKI VAR MIDIR?

Pilates için Balanced Body markalı ekipmanlar kullanmaktayız. Bu marka, dünyanın birçok ülkesine ekipman sağlamakla birlikte, Birleşik Devletler’in California eyaletinde kendisine ait bir Pilates Üniversitesi ile hem eğitmen yetiştirmekte hem de araştırma geliştirme süreçleri yönetmektedir.

Aynı zamanda BIR Pilates‘in tüm eğitmenlerine, ekipmanları kullanmaları adında Balanced Body tarafından sertifika verilmiştir.

HAYATI BOYUNCA HİÇ EGZERSİZ YAPMAMIŞ BİRİNİN PİLATES EGZERSİZLERİNİ YAPMA OLASILIĞI NEDİR?

7’den 70’e herkes Pilates yapabilir. Birebir eğitmen eşliğinde verilen derslerin öncelikli amacı hareketi kişiye göre yorumlamaktır. Bu sayede kişinin ihtiyacına göre bir hareket serisi oluşturulmaktadır.

PİLATES EGZERSİZİ AYAKKABI İLE Mİ YAPILIR?

Hayır, Pilates egzersizleri çıplak ayak veya çorapla yapılmaktadır.