SIKÇA SORULN SORULAR

Düzenli olarak uzman bir eğitmen kontrolünde yaptığınız pilates egzersizleri sayesinde kısa zamanda çok etkili sonuçlar alabilirsiniz. Eğitmen eşliğinde çalışmak, çalışma sırasında hareketleri kontrollü bir şekilde yapabilmenizi sağlayarak, size pilates ile ulaşmak istediğiniz noktada büyük bir avantaj sağlarken, sizi ileride oluşabilecek birçok sakatlıklarından da koruyacaktır.

Eğitimli ve deneyimli antrenörler ile birlikte vücudunuzu şekillendirmek için hemen bizden randevu alabilirsiniz.

Kişisel antrenörünüz talep ettiğiniz derse göre belirlenmektedir.

Herhangi bir program seçimi yapmadan önce ve hiçbir ücret ödemeden Deneme Dersi’ne gelebilirsiniz. Deneme Dersi randevusu için bizimle iletişime geçiniz.

COVID-19 sebebi ile tanımadığınız kişiler ile grup dersi yapılmamaktadır. Ancak tanıdığınız ve birlikte vakit geçirdiğiniz kişiler ile grup dersi talebi yapabilirsiniz.

Tek başına Pilates egzersizleri kişiyi zayıflatmak için yeterli değildir, Pilates ancak diyetle desteklendiği zaman kişinin kilo vermesine yardımcı olur.

Bu soruyu ezbere cevaplamak pek doğru değildir. Çünkü herkesin kas kitlesi, metabolik hızı, kondisyonu ve dayanıklılığı farklılık göstermektedir.

İstediğiniz ölçülerde bir vucuda sahip olmak için öncelikle derslere düzenli gelmeniz gerekmektedir. Derslere sağlayacağınız devamlılık ve disiplin ile birlikte uymanız gereken bir diyet varsa aksatmadan uygulamalısınız.

Bu soruya en kabul edilebilir yanıtı, Joseph Pilates tarafından söylenen şu cümle cevap olabilir:
10 derste farkı hissedecek
20 derste farkı görecek
30 derste bambaşka bir vücuda sahip olacaksınız.

Reformer ekipmanı ile yapılan egzersizlerde, sizin hareketleri yapmanızı destekleyen yay, kayış gibi farklı elementler bulunmaktadır. Bunlar hareketleri çoğu zama kolaylaştırdığı gibi kimi zaman da zorlaştırabilmektedir. Mat üzerinde yapılan Pilates egzersizlerinde ise, hareketler sizin kendi vücut ağırlığınız ve kontrolünüz ile gerçekleşeceği için biraz daha zorlanmanız normaldir.

İdeal olarak kabul gören egzersiz sıklığı haftada 3 (üç) gündür ancak yoğun bir çalışma temposunda iseniz ve egzersizlerin getirdiği faydaları oluşturmak için haftada en az 2 (iki) gün derse gelebilmeniz gerekmektedir.

Evet, fonksiyonel antreman ve yoga derslerimizde mevcuttur.

Pilates için Balanced Body markalı ekipmanlar kullanmaktayız. Bu marka, dünyanın birçok ülkesine ekipman sağlamakla birlikte, Birleşik Devletler’in California eyaletinde kendisine ait bir Pilates Üniversitesi ile hem eğitmen yetiştirmekte hem de araştırma geliştirme süreçleri yönetmektedir.

Aynı zamanda BIR Pilates‘in tüm eğitmenlerine, ekipmanları kullanmaları adında Balanced Body tarafından sertifika verilmiştir.

7’den 70’e herkes Pilates yapabilir. Birebir eğitmen eşliğinde verilen derslerin öncelikli amacı hareketi kişiye göre yorumlamaktır. Bu sayede kişinin ihtiyacına göre bir hareket serisi oluşturulmaktadır.

Hayır, Pilates egzersizleri çıplak ayak veya çorapla yapılmaktadır.