Pilates Nasıl Esneklik Kazandırıyor?

Esneklik, eklem ya da eklem serilerinin geniş açılarda hareket edebilme yeteneğidir. Pilates egzersizleri, koordinasyon, denge, esneklik ve kassal dayanıklılığı geliştirebilen ender egzersizlerden biridir. Bu egzersizler, koordinatif bir motor beceri olan dengenin yanı sıra kas gücünün ve esnekliğinin arttırılmasına da yardımcı olmaktadır.

Esnek olmanın faydası nedir?

Hayatımızdaki artan sedanter yaşam, kimyasal değişimler ve meydana gelen sıvı kayıpları esnekliği olumsuz yönde etkilemektedir. Artan esneklik ise, gelişmiş hareket düzeyi getirir ve sakatlanma riskini azaltır. Günlük kuvvet gibi, esneklik de kişinin günlük işlerini verimli ve etkili yapabilmesinde önemli rol oynar. Esnetme egzersizlerinin günlük yaşam aktiviteleri içerisinde daha yüksek oranda yer alması ile esneklik değerleri iyileşmektedir. Bu nedenle, günlük fiziksel aktivitelerde esneklik egzersizlerinin uygulanması önerilmektedir, pilates bunun için iyi bir örnek oluşturur.

Hemen Randevu Alın

Eğitimli ve deneyimli antrenörler ile birlikte vücudunuzu şekillendirmek için hemen bizden randevu alabilirsiniz. Dilerseniz herhangi bir program seçimi yapmadan ve hiçbir ücret ödemeden Deneme Dersi'ne gelebilirsiniz.

Neden Eğitmen ile çalışmalısınız?

Düzenli olarak uzman bir eğitmen kontrolünde yaptığınız pilates egzersizleri sayesinde kısa zamanda çok etkili sonuçlar alabilirsiniz. Eğitmen eşliğinde çalışmak, çalışma sırasında hareketleri kontrollü bir şekilde yapabilmenizi sağlayarak, size pilates ile ulaşmak istediğiniz noktada büyük bir avantaj sağlarken, sizi ileride oluşabilecek birçok sakatlıktan da koruyacaktır.

PROGRAMINI SEÇ

VÜCUDUNU ŞEKİLLENDİR
8 Ders

PİLATESE BAŞLATAN PAKET

  • 8 Derslik Paket
  • +1 Deneme Dersi
DETAYLAR
12 DERS

EN ÇOK SEVİLEN PAKET

  • 12 Derslik Paket
  • +1 Deneme Dersi
DETAYLAR
24 DERS

FARK YARATAN PAKET

  • 24 Derslik Paket
  • +1 Deneme Dersi
DETAYLAR

TALEP GÖNDERİN

SİZİ ARAYALIM

    Lütfen ilgilendiğiniz ders tipini seçiniz.